CAMPIONATS 2008


66è CAMPIONAT FEMENÍ DE CATALUNYA 2008  

Del dia 27 al 30 de desembre de 2008 a la localitat de Coma-ruga (El Vendrell)

"Campiona Clara Orriols del C.E. Tres peons i sots campiona Natalia Pares del C.E. Comtal"

Classificació Final


WORLD CHESS OPEN LEON 2008  

Del dia 26 al 28 de desembre de 2008 a Leon

"Campió Eugeny Bareev de Rusia i sots campio Artur Yussupow d'Alemanya"

Classificació Final

"Josep Oms 24a posicio" 


PLAY-OFF D'ASCENS CAMPIONAT PER EQUIPS DE LA TERRITORIAL DE LLEIDA

DIA DE JOC: 21 de desembre de 2008 a Vallfogona els dos enfrontaments

Clubs ascens a Preferent: Vallfogona-A - Mollerussa 

Resultat 8 a 2

Clubs ascens a Primera: Vallfogona-B - Juneda

Resultat 4'5 a 3'5


XVII TORNEIG INTERNACIONALS D'ESCACS  

"MEMORIAL DAVID GARCIA ILUNDAIN 2008" 

Dia 14/12/2008 a l’Auditori de les Cotxeres de Sants (C/ Sants, 79 de Barcelona). 

"Campió Jose M. Lopez del C.E. Uga i sots campio Orelvis Perez del C.E. Sabadell"

Classificació Final


VI FESTIVAL D'ESCACS DAVID GARCIA ILUNDAIN 2008 

"MEMORIAL AUDITORI MAS" ESCACS BASE

Dia 13/12/2008 a l’Auditori de les Cotxeres de Sants (C/ Sants, 79 de Barcelona). 

"Campió Sub20 Albert Ramon del C.E. Tarrega i sots campio David Pueyo del C.E. Sant Andreu"

Classificació Final Sub20

Classificació Final Sub14

Classificació Final Sub12

Classificació Final Sub10

Classificació Final Sub8


VII GRAN TORNEIG INTERNACIONAL PER AFECCIONATS "B" Elo fins a 2000

Del 29 de novembre al 7 de desembre 2008

"Campió Ruben Beltran de Valencia i sots campio Cesar Mataix de Valencia"

Classificació Final


 

VII GRAN TORNEIG INTERNACIONAL PER AFECCIONATS "A" Elo de 2000 a 2300

Del 29 de novembre al 7 de desembre 2008

"Campió Francisco Garcia d'Espanya i sots campio Helmut Scherer d'Alemanya"

Classificació Final


 

I INTERNACIONAL NOCTURN "1" BLITZ

Dia 28 de novembre 2008

"Campió Mario Arata d'Espanya i sots campio Martin Daneri d'Argentina"

Classificació Final


VII GRAN TORNEIG DE BLITZ

Dia 30 de novembre 2008

"Campió Jose Vicente Jimenez d'Espanya i sots campio Adrian Stanca de Romania"

Classificació Final


I CAMPEONAT D'ESPANYA PER EQUIPS DE CLUBS. SUB-16

Del 4 al 8 de desembre 2008

"Campió Club Ajedrez Solvay i sots campio Club Ciudad Naranco"

Classificació Final


V OPEN MASTER

Del 5 al 8 de desembre 2008

"Campió Alexey Dreev i sots campio Viktor Moskalenko"

Classificació Final


IV GRAN TORNEIG DE LES ESTRELLES

Del 5 al 8 de desembre 2008

"Campió Vassily Ivanchuk i sots campio Alexei Shirov"

Classificació Final


IV TORNEIG INTERNACIONAL DE NOVES GENERACIONS

Del 4 al 8 de desembre 2008

Cristina Coll 4'5 punts. Alex Farre 4 punts. Jose Perez 4 punts. Gerard Orrit 3'5 punts. Jordi Coll 3 punts. Nuria Grau 3 punts


CAMPIONAT INDIVIDUAL ABSOLUT DE LLEIDA 2008 A BENAVENT

DIES DE JOC: 12, 19 i 26 d’octubre, 2, 9, 16, 23 i 30 de novembre i 6 de desembre de 2008.

Grup A:"Campió David Monell del C.E. Lleida i Sots campió Ramon Verdes del C.E. Tàrrega"

Classificació Final GrupA

 

Grup B: "Campió David Norbert Ros del C.E. Tàrrega i Sots campió Zurab Semionovich del C.E. Vilanovenc"

Classificació Final GrupB


25è. OPEN DE LA CATALUNYA CENTRAL

ESCACS CATALÒNIA CLUB - MANRESA

Del 4 d'octubre al 29 de novembre de 2008

"Campió David Monell del C.E. Lleida i Sots campió Jordi Rodriguez del C.E. Catalonia"

Classificació Final


CAMPIONAT JUVENIL DE LLEIDA CLASSIFICATORI PEL 2009 A VALLFOGONA

DIES DE JOC: 11, 18 i 25 d’octubre i 8, 15, 22 i 29 de novembre de 2008

"Campió Jordi Coll del C.E. Balaguer i Sots campió Joel Visa del C.E. Tàrrega"

Classificació Final


CAMPIONAT GENT GRAN DE LLEIDA CLASSIFICATORI PEL 2009 A VALLFOGONA

DIES DE JOC: 11, 18 i 25 d’octubre i 8, 15, 22 i 29 de novembre de 2008

"Campió Crecenci Navarro del C.E. Lleida i Sots campió Jaume Ponsarnau del C.E. Tàrrega"

Classificació Final


OLIMPIADA 2008 A DRESDEN

Novembre 2008

"Campió Absolut Armenia i Campió femení Georgia"

Classificació Final Absolut

Classificació Final Femení


XVIé OBERT D'ESCACS DE SANTA MARGARIDA DE MONTBUI 2008

Del 26 de setembre al 21 de novembre de 2008

"Campió MI Luis Rojas del C.E. Mollet i Sots Campió Albert Ramon del C.E. Tàrrega"

Classificació Final


21è MEMORIAL PIJUAN DE BALAGUER

Novembre 2008

"Campió Andreu Voltes del C.E. Vallfogona"

Classificació Final Federats

Classificació Final No Federats


MAGISTRAL D'ESCACS CIUTAT DE BARCELONA - CASINO DE BARCELONA 2008

Del 30 d'Octubre al 7 de Novembre.

"Campió GM Alexey Dreev de Russia"

Classificació Final


CAMPIONAT PROVINCIAL INDIVIDUAL DE RÀPIDES

FESTA DE LA DELEGACIÓ PROVINCIAL DE LLEIDA 2008

Diumenge 5 d'octubre de 2008 a la ciutat de Lleida

"Campió GM Aleksandar Delchev C.E. Balaguer i Sots Campió Jordi Coll del C.E. Balaguer"

Classificació Final


32a. FESTA CATALANA DELS ESCACS A TERRASSA

Dia 27 i 28 de Setembre de 2008

Campionat de Ràpides Individuals de Catalunya

"Campió MI Miguel Muñoz C.E. Escola Escacs Barcelona i Sots Campió MI Jorge Gonzalez C.E. Figueres"

Classificació Final

 

Campionat de Ràpides per Equips de Catalunya

"Campió Terrassa i Sots Campió Barberà"

Classificació Final

"C.E. Balàfia campió de tercera categoria"


5è TORNEIG DE RÀPIDES D'ALMENAR

Diumenge 28 de setembre de 2008

"Campió Tomas Puig C.E. Almenar i Sots Campió Jordi Coll C.E. Almenar"

Classificació Final


VIII CAMPIONAT DE RÀPIDES OPEN VALLFOGONA 2008

Dia 20 des setembre de 2008 a les 11 de la nit

"Campió Fco. Javier Ochoa De Echaguen C.E. Uga i Sots Campió Albert Ramon C.E. Tàrrega"

Classificació Final


16è OPEN INTERNACIONAL D'ESCACS ACTIUS VALLFOGONA 2008

Dia 20 i 21 de setembre de 2008

"Campió Karen Movsziszian (Armenia) C.E. Lleida i Sots Campió Josep Oms C.E. Lleida"

Classificació Final


VII MEMORIAL JOSEP M. ROSELLÓ

TORNEIG D'ESCACS FESTA MAJOR BELLPUIG 2008

El dia 14 de setembre de 2008 a les 9.30 matí. Partides de 10 minuts per jugador

"Campió Albert Ramon C.E. Tàrrega i Sots Campió Albert Sanuy C.E. Benavent"

Classificació Final


XVI TORNEIG DE RÀPIDES A GUISSONA

El dia 11 de setembre de 2008 a les 9.30 h. Partides de 5 minuts

"Campió Jordi Coll C.E. Balaguer i Sots Campió Albert Ramon C.E. Tàrrega"

Classificació Final


III OPEN INTERNACIONAL BAJO CINCA A MEQUINENZA

El dia 7 de setembre de 2008. Partides de 20 minuts

"Campió GM Azer Mirzoev Azervayan C.E. Jaime Casas i Sots Campió GM Josep Oms del C.E. Lleida"

Classificació Final


X OPEN INTERNACIONAL DE SANTS HOSTAFRANCS I LA BORDETA

Del 22 al 31 d'Agost de 2.008

"Campió Grup A GM Pablo Lafuente d'Argentina"

Classificació Final

"Campió Grup B Arshad Bakhtiari Fatollah de Torrenegra"

Classificació Final


35è. OPEN INTERNACIONAL D'ESCACS CIUTAT DE MANRESA 2008

Del 12 al 20 d'Agost de 2.008

"Campió Lazaro Bruzon de Cuba"

Classificació Final


CAMPIONAT D'ESPANYA PER EQUIPS DE CLUB 1A DIVISIÓ GRUP I 

Lleida del 13 al 17 d'Agost a l'Hotel SANSI PARK DE LLEIDA

"C. E. Lleida" 5è classificat                   "C. E. Pardinyes" 30è classificat
GM Movsziszian Karen (2560) Quintas Galeano, Lluis (2158)
GM Oms Pallisse Josep (2514) Brunet Martinez, Josep (2123)
MI Baches Garcia, Guillem (2377) Vallverdu Miret, Oscar (2085)
FM Adel Lahchaichi Ousama (2304) Jordan Arias, Jesus
Blanch Plana, Àngel (1896)
Orellana Rios, Jose Manuel
Fortes Jimenez, Juan

Classificació Final


II CAMPIONAT D'ESCACS 10 MINUTS GENERAL VILA D'AGER 2008. 

Dissabte 9 d'Agost a les 10.00 del matí.

"Campió Adel Oussama del C.E. Lleida i Sots campió Josep Oms del C.E. Lleida"

Classificació Final


II CAMPIONAT D'ESCACS 10 MINUTS SUB12 VILA D'AGER 2008. 

Dissabte 9 d'Agost a les 10.00 del matí.

"Campió Sub10 Pere Garriga de l'Escola Sant Gervasi"

"Campió Sub12 Ramon Bobet del C.E. Balaguer"

Classificació Final


XXVI OPEN INTERNACIONAL D'ANDORRA 2008. 

Del dia 19 al 27 de juliol.

"Campió David Howell d'Anglaterra"

Classificació Final


CAMPIONAT D'ESPANYA SUB18 2008. 

Del dia 26 de juliol al 02 d'agost a Padron (Galicia).

"Campió Ivan Salgado de Galicia"

Classificació Final


I CAMPIONAT D'ESCACS PARTIDES RÀPIDES A TARROJA DE SEGARRA 2008. 

Diumenge 27 de Juliol a les 09.30 del matí.

"Campió  Lluís M. Castany del C.E. Guissona i Sots campió Albert Ramon del C.E. Tàrrega"

Classificació Final


CAMPIONAT D'ESPANYA SUB16 2008.

Del dia 19 al 25 de juliol a Padron (Galicia).

"Campió Alejandro Herrera d'Andalusia"

Classificació Final


XIII OPEN INTERNACIONAL DE BALAGUER 2008.

Del dia 14 al 23 de juliol.

"Campió Vladimir Baklan d'Ucrania"

Classificació Final


CAMPIONAT D'ESPANYA SUB14 2008.

Del dia 13 al 18 de juliol a Padron (Galicia).

"Campió Antonio Pintor d'Andalusia"

Classificació Final


OPEN BARBERÀ 2008

Del dia 4 al 13 de juliol 2008

"Campió Lazaro Bruzon de Cuba"

Classificació Final Grup-A

Classificació Final Grup-B

Classificació Final Grup-C


OPEN BENASQUE 2008

Del dia 3 al 13 de juliol 2008

"Campió Julio Granda de Perú"

Classificació Final


CAMPIONAT D'ESPANYA SUB12 2008.

Del dia 05 al 11 de juliol a Padron (Galicia).

"José Perez del C.E. Balaguer 14a posició"

Classificació Final


OPEN TORREDEMBARRA

Del 5 al 13 de Juliol de 2008

Classificació Final


4t OPEN INTERNACIONAL DE SORT 2008.

Del dia 24 de juny al 02 de juliol.

"Campió Aleksander Delchev del C.E. Balaguer"


IX TORNEIG D'ESCACS RÀPIDES "VILA DE BENAVENT" 2008

Diumege 29 de juny a Benavent a les 9.30 del matí

"Campió Albert Ramon del C.E. Tàrrega i Sots campió Joel Visa del C.E. Tàrrega"

Classificació Final


CAMPIONAT D'ESPANYA DE LA JOVENTUT 2008.

Del dia 24 al 29 de juny a Avilés i Gijon (Astúries). Participaran la selecció catalana Sub16 i la selecció Catalana Sub14.

Classificació Sub16 "Campió Catalunya"

Classificació Sub14


CAMPIONAT D'ESPANYA SUB-8 2008.

Del dia 20 al 22 de juny a Motril (Granada).

Classificació Final


TORNEIG D'ESCACS PIUS XII - GERMANOR.

Dia 15 de juny de 2008 al local Social Associació de Veïns. Passeig de Ronda 62-64 Lleida

"Campió Lazaro Lorenzo del C.E. Balaguer"

Classificació Final


51è  CAMPIONAT OBERT DE TERRASSA 2008. 

Del dia 26/4/08, i cada dissabte tarda fins 14/6/08

"Campió Lazaro Lorenzo del C.E. Balaguer"

Classificació Final


RÀPIDES DEL CAMPIONAT II TANCATS CIUTAT DE TARREGA-2008

"Campió Joel Visa del C.E. Tàrrega"

Classificació Final


II TANCATS CIUTAT DE TARREGA-2008

Classificació GrupA "Campió Jordi Coll del C.E. Balaguer" 

Classificació GrupB "Campió Imma Montoliu C.E. Vallfogona"

Classificació GrupC "Campió Ramon Monfà C.E. Vilanovenc"

Classificació GrupD "Campió Ivan Mirchov C.E. Guissona"

Partides


I OBERT INTERNACIONAL DE PRIMAVERA LA LIRA 2008. 

Dies 3, 10, 17 y 24 d’abril; 8, 15, 22 y 29 de maig.

"Ricart Gonzalez del C.E. Balàfia 10è classificat"

Classificació Final


CAMPIONAT PROVINCIAL DE PARTIDES RÀPIDES PER EQUIPS 2008.

Dia 31 de maig de 2008 a Benavent de Segrià. A les 16.30 hores.

"Campió C.E. Lleida amb 15 punts de 15 possibles"

Classificació Final


CAMPIONAT PROVINCIAL INDIVIDUAL D'ESCACS XII HORES 2008.

Dia 24 de maig de 2008 a Vallfogona. De les 15 h. de la tarda a les 3 de la matinada.

"Campió David Monell del C.E. Lleida"

Classificació Final


CAMPIONAT ABSOLUT CATALUNYA 2008. 

Eliminatòria a partir del 16 de maig a BARCELONA VULCA C.E. Julià Portet, 5 Pral. 08002 BARCELONA.

"Jose Oms del C.E. Lleida 4t classificat de Catalunya"

Classificació Final


FINAL DEL CAMPIONAT DE CATALUNYA PER EQUIPS MIXTES. 

Categoria Sub10, sub12, sub14 i sub16

Dissabte 17 i Diumenge 18 de maig a Vilaseca - La Pineda

Classificació Sub16

Classificació Sub14

Classificació Sub12

Classificació Sub10


X CAMPIONAT ESCOLAR EQUIPS "MEMORIAL IGOR FLORES". 

Dia 17 de maig a les 16.30 a Mollerussa

"Campió C.E. Benavent Sub16 Sots Campió C.E. Vilanovenc Sub16"

Classificació Final

 


X OPEN INTERNACIONAL D'ESCACS VILA DE SALOU

Del 8 al 16 de Maig de 2008 a Salou.

Classificació Final

 


CAMPIONAT DE CATALUNYA DE VETERANS 2008 FASE FINAL. 

Del 8 al 16 de Maig de 2008 a Vilaseca - La Pineda

Classificació Final Tancat   Classificació Final Obert

 


XVIII TORNEIG D'ESCACS ESCOLAR MEMORIAL FARRÚS 2008. 

Dia 10 de Maig de 2008 a Lleida, a les 9.30 matí.

"Campió Francesc Nieto del C.E. Benavent Sots Campió Marc Santamaria del C.E. Benavent"

Classificació Final  

 


CAMPIONAT D'ESCACS DE PROMOCIÓ. FINS A SUB-14 A VALLFOGONA.

Dia 10 de Maig de 2008 a Vallfogona a les 16.00 tarda. En motiu del 25è Aniversari del Club d'Escacs Vallfogona.

"Campió Marc Mallol del C.E. Tarragona Sots Campió Xènia Arnó del C.E. Benavent"

Classificació Final  

 


XIX TORNEIG OBERT D'ESCACS CIUTAT DE LLEIDA 2008.

Dia 10 de Maig de 2008 a Lleida, a les 16.30 tarda.

"Campió Josep Oms del C.E. Lleida Sots Campió Ferran Gutierrez del C.E. Benavent"

Classificació Final  


X OBERT DE PROMOCIÓ JUVENIL. 

Dia 11 de maig a les 9.30 h. matí a Tàrrega

"Campió Francesc Nieto del C.E. Benavent Sots Campió Cristina Coll del C.E. Balaguer"

Classificació Final  


IX RÀPIDES CIUTAT DE TÀRREGA. 

Dia 11 de maig a les 9.30 h. matí a Tàrrega

"Campió Joel Visa del C.E. Tàrrega Sots Campió Ramon Verdés del C.E. Tàrrega"

Classificació Final  

 


CAMPIONAT PROVINCIAL INDIVIDUAL D'ESCACS ACTIUS 2008.

Dies 27 d’abril i 4 de maig de 2008 a Cervera

"Campió Ferran Gutierrez del C.E. Benavent Sots Campió Oscar Vallverdú del C.E. Pardinyes"

Classificació Final  


CAMPIONAT FEMENÍ DE LLEIDA 2008

Del dia 29 de març al 3 de maig a la ciutat de Balaguer

"Campiona Laia Barbosa del C.E. Balaguer"

Classificació Final  

 


CAMPIONAT D'ESPANYA DE SELECCIONS AUTONÒMIQUES 2008.

Melilla del 30 d'abril al 3 de maig.

"Campió equip de Catalunya"
1 Illescas Cordoba, Miguel GM 2605
2 Oms Pallisse, Josep GM 2524
3 Fluvià Poyatos, Jordi MI 2504
4 Fluvià Poyatos,  Joan MI 2459
5 Alsina Leal, Daniel MI 2483
6 Vila Gazquez, Xavier MI 2418 Sub18
7 Llaneza Vega, Patricia WMI 2283 Fèmina

Classificació Final  


CAMPIONAT DE CATALUNYA INDIVIDUAL SUB-8 2008. 

Dies 19 i 20 d'Abril a Vilaseca - La Pineda.

Classificació Final

Cròniques

 


 

VIII CAMPIONAT RÀPIDES INDIVIDUALS OPEN VALLFOGONA DE BALAGUER

DIA 21 DE SETEMBRE ANY 2008

Classificació Final

 


 

XVI OPEN INTERNACIONAL D'ESCACS ACTIUS VALLFOGONA DE BALAGUER

DIA 20 I 21 DE SETEMBRE ANY 2008

Classificació Final


CAMPIONAT PER EQUIPS DELEGACIÓ TERRITORIAL DE LLEIDA 

TEMPORADA 2008

PRIMERA DIVISIÓ GRUP-I (Lleida i Balaguer) CAMPIÓ SABADELL
PRIMERA DIVISIÓ GRUP-II (Andorra) CAMPIÓ ATENEU COLON
SEGONA DIVISIÓ GRUP-II (Pardinyes) CAMPIÓ SANT FELIU
PREFERENT Provincial  CAMPIÓ TÀRREGA-A
PRIMERA Provincial  CAMPIÓ TORÀ
SEGONA Provincial  CAMPIÓ TÀRREGA-B
TERCERA-GRUP-I Provincial  CAMPIÓ BALAFIA
TERCERA-GRUP-II Provincial   CAMPIÓ BALAFIA

 


XXXV TORNEO INTERNACIONAL LA RODA 2008

Del dia 19 al 23 a la Roda (Albacete)

Classificació Final


CAMPIONAT DE CATALUNYA JUVENIL

Del dia 19 al 24 de març a l'hotel Palas de la Pineda

Classificació Final


CAMPIONAT DE CATALUNYA DE SUB-10, SUB-12, SUB-14 I SUB-16 ANY 2008

Del dia 15 al 19 de març a l'hotel Palas de la Pineda

Classificació Final Sub16

Classificació Final Sub14

Classificació Final Sub12

Classificació Final Sub10


CAMPIONAT PROVINCIAL Juvenil. 

Dies 26 gener, 2, 9, 16, 23 febrer i 1, 8 de març de 2008 a la ciutat de Tàrrega.

"Campió Joel Visa del C.E. Tàrrega. Sots Campió Albert Ramon del C.E. Tàrrega"

Classificació Final


CAMPIONAT PROVINCIAL Gent Gran del Pla.

Dies 26 gener, 2, 9, 16, 23 febrer i 1, 8 de març de 2008 a la ciutat de Tàrrega.

"Campió Jaume Ponsarnau del C.E. Tàrrega"

Classificació Final


CAMPIONAT PROVINCIAL SUB-8. Temporada 2008. 

Dia 26 de gener a la població de Vilanova de Bellpuig.

"Campió Manel Martí del C.E. Vilanovenc"

Classificació Final


FINAL COPA CATALANA ANY 2008. (CATALUNYA)

Dia 20 de gener a les 10 del matí a la ciutat de Lleida a HOTEL SANSI PARK LLEIDA C/ Alcalde Porqueres, 42508 Lleida

CAMPIÓ COPA CATALANA 2008 "EL SABADELL"

Classificació Final


CAMPIONAT PROVINCIAL SUB-16, SUB-14, SUB-12 I SUB-10 PER EQUIPS. Temporada 2008. 

Dia 12 i 19 de gener a les 4 de la tarda a la població de Benavent de Segrià.

Campió Sub-16 C.E. Balaguer Sots-campió Sub-16 C.E. Benavent

Campió Sub-14 C.E. Balaguer Sots-campió Sub-14 C.E. Balaguer

Campió Sub-12 C.E. Balaguer Sots-campió Sub-12 C.E. Vilanovenc

Campió Sub-10 C.E. Balaguer Sots-campió Sub-10 C.E. Lleida

Resultats Sub16-Sub14