CAMPIONATS 2009


CAMPIONAT PROVINCIAL DE XII HORES 2009

Dissabte 6 de juny de 2009 al Local social de Castellnou de Seana. Hora d’inici: 15.00 hores i finalitza 03.00 hores

"Campió David Monell C.E. Lleida i sots campió Ferran Gutierrez C.E. Benavent"

Classificació Final


CAMPIONAT PROVINCIAL DE PARTIDES RÀPIDES PER EQUIPS 2009

Dissabte 6 de juny de 2009 al Casal de la Casa de la Vila de Benavent de Segrià.  

"Campió C.E. Balaguer i sots campió C.E. Lleida"

Classificació Final


CAMPIONAT DE CATALUNYA INDIVIDUAL ABSOLUT 2009 A LLEIDA

Del dia 16 al 23 de Maig de 2009 a la localitat de Lleida HOTEL SANSI, Avinguda Alcalde Porqueres, número 4

"Campió Jose Manuel Lopez del C.E. U.G.A i sots campió Marc Narciso del C.E. Montcada"

Rondes i eliminatories


XI OBERT PROMOCIÓ JUVENIL. 2009

Dia 17 de maig a les 9.30 h. matí a la Pl. de les Nacions sense Estat de Tàrrega.

"Campió Jordi Ferrer del C.E. Balaguer i sots campió Pere Garriga del C.E. Mollet"

Classificació Final


X CAMPIONAT DE RÀPIDES "CIUTAT DE TÀRREGA" 2009

Dia 17 de maig a les 9.30 h. matí a la Pl. de les Nacions sense Estat de Tàrrega.

"Campió Joel Visa del C.E. Tàrrega i sots campió Israel Campos del C.E. Tàrrega"

Classificació Final


XI TORNEIG ESCOLAR D’ESCACS   “MEMORIAL  IGOR H. FLÓREZ”

Dia 16 de maig a les dependències de la Societat Cultural Recreativa “L’AMISTAT”, carrer Ferrer i Busquets nº 92 de Mollerussa

Equips de 4 jugadors a partides de 5 minuts

Campió Sub-16 Vilanovenc-A

Campió Sub-14 Balaguer-A

Campió Sub-12 Vallfogona

Campió Sub-10 Lleida-A

Classificació Final


II CAMPIONAT DE PROMOCIÓ VALLFOGONA 2009

Dia 9 de Maig de 2009 a Vallfogona. Pl. Sant Miquel. Hora d'inici: 16.00 hores.

"Campió Ramon Monfà del C.E. Vilanovenc i sots campió Andreu Voltes del C.E. Vallfogona"

Classificació Final


CAMPIONAT FEMENÍ INDIVIDUAL DE LA TERRITORIAL DE LLEIDA

A partir del dia 28 d'abril a la ciutat de Balaguer. Club Escacs Balaguer – C/Barcelona, 36-Altell

"Campiona Laia Barbosa del C.E. Balaguer i sots campiona Gisela Ramoneda del C.E. Balaguer"

Classificació Final


CAMPIONAT PER EQUIPS DE CATALUNYA. PLAY OFF'S 2009

Classificació Final


CAMPIONAT PROVINCIAL INDIVIDUAL D'ESCACS ACTIUS 2009

Diumenges dies 3 i 10 de maig de 2009 a c/ Bassal, 22 –Casal social Club Escacs Sanaüja- de Sanaüja.  

"Campió Albert Ramon del C.E. Tàrrega i sots campió Ferran Gutierrez del C.E. Benavent"

Classificació Final


CAMPIONAT DE CATALUNYA INDIVIDUAL JUVENIL 2009

Del dia 08 al 13 d'abril de 2009 a la localitat de Vila-seca

"Campió Alvar Alonso del C.E. Gerunda i sots campió Robert Alomà del C.E. Montcada"

Classificació Final


CAMPIONAT DE CATALUNYA INDIVIDUAL SUB-16, SUB-14, SUB-12 I SUB-10 2009

Del dia 04 al 08 d'abril de 2009 a la localitat de Vila-seca (La Pineda) a l’hotel **** Palas Pineda, carrer Muntanyals 5.

Campió Sub-16 Marc Prujà del C.E. Gerunda

Campió Sub-14 Marc Sanchez del C.E. Sant Martí

Campió Sub-12 Maxim Ventura del C.E. Vila Olímpica

Campió Sub-10 Guillem Salagran del C.E. Gerunda

Classificació Final Sub16

Classificació Final Sub14

Classificació Final Sub12

Classificació Final Sub10


CAMPIONAT PER EQUIPS DELEGACIÓ TERRITORIAL DE LLEIDA 

TEMPORADA 2009

DIVISIÓ D'HONOR SCC SABADELL Classificació Final

PRIMERA DIVISIÓ GRUP-I (Andorra) SANT ANDREU Classificació Final

PRIMERA DIVISIÓ GRUP-II (Lleida i Balaguer) CAMPIÓ LLEIDA Classificació Final
SEGONA DIVISIÓ GRUP-III (Tàrrega) CAMPIÓ JAQUE Classificació Final
PREFERENT Provincial  CAMPIÓ BENAVENT-A Classificació Final
PRIMERA Provincial  CAMPIÓ ELEFANT Classificació Final
SEGONA Provincial  CAMPIÓ BALÀFIA-A Classificació Final
TERCERA-GRUP-I Provincial  CAMPIÓ ALMENAR-B Classificació Final
TERCERA-GRUP-II Provincial   CAMPIÓ ALMENAR-A Classificació Final

 


CAMPIONAT INDIVIDUAL SUB-8 DEL PLA DE LLEIDA 2009

Dia: 21 de Febrer de 2009 a la població d'Almenar

"Campió Guillem Monyarch del C.E. Lleida i sots campió Ferran Solé del C.E. Lleida"

Classificació Final


CAMPIONAT INDIVIDUAL SUB16 DEL PLA DE LLEIDA 2009

Dies: 31 de Gener, 7, 14, 21 i 28 de febrer i 7 de març de 2009 a la població d'Almenar

"Campió Jordi Coll C.E. Balaguer i sots campió Francesc Nieto del C.E. Benavent"

Classificació Final


CAMPIONAT INDIVIDUAL SUB14 DEL PLA DE LLEIDA 2009

Dies: 31 de Gener, 7, 14, 21 i 28 de febrer i 7 de març de 2009 a la població d'Almenar

"Campió Jose Pérez C.E. Balaguer i sots campió Ramon Monfà del C.E. Vilanovenc"

Classificació Final


CAMPIONAT INDIVIDUAL SUB10 DEL PLA DE LLEIDA 2009

Dies: 31 de Gener, 7, 14 de febrer de 2009 a la població d'Almenar

"Campió Manel Martí C.E. Vilanovenc i sots campió Alexis Valera del C.E. Balaguer"

Classificació Final


CAMPIONAT INDIVIDUAL SUB12 DEL PLA DE LLEIDA 2009

Dies: 31 de Gener, 7, 14 de febrer de 2009 a la població d'Almenar

"Campió Elies Martí C.E. Vilanovenc i sots campió Jorgina Borràs del C.E. Balàfia"

Classificació Final


 

CAMPIONAT INDIVIDUAL SUB10 A SUB14 COMARQUES PIRINENQUES 2009

Dies: 17, 24 i 31 de Gener al Club Geva-Cea d'Escaldes-Engordany

Campió Sub-14 Marc Torrent

Campió Sub-12 Marc Obregon

Campió Sub-10 Arnau Jansat

Classificació Final Sub14

Classificació Final Sub12

Classificació Final Sub10

 


FINAL COPA CATALANA ANY 2009. (CATALUNYA)

Dia 25 de gener a la Ciutat de Reus

"Campió Escola d'Escacs de Barcelona"

Classificació Final Divisió d'Honor

Classificació Final Grup B 2a Catalana

Classificació Final Grup C Preferent-Primera

Classificació Final Grup D Segona-Tercera


CAMPIONAT PROVINCIAL SUB-16, SUB-14, SUB-12 I SUB-10 PER EQUIPS. Temporada 2009. 

Dies: 10 i 17 de Gener de 2009 a Vilanova de Bellpuig a les 4 de la tarda.

Campió Sub-16 C.E. Balaguer Sots-campió Sub-16 C.E. Benavent

Campió Sub-14 C.E. Balaguer Sots-campió Sub-14 C.E. Balaguer

Campió Sub-12 C.E. Balaguer Sots-campió Sub-12 C.E. Vilanovenc

Campió Sub-10 C.E. Lleida Sots-campió Sub-10 C.E. Balaguer

Resultats Sub16-Sub14

Resultats Sub12-Sub10


COPA CATALANA SECTOR DE LLEIDA

Dies: 11 i 18 de Gener de 2009 a Bellpuig a les 9'30 del matí.

"Campió Absolut Lleida A1"

Classificació Final   Rondes


ESCACS AL CENTRE PENITENCIARI DE PONENT (LLEIDA, TORÀ I VALLFOGONA)

Del dissabte 3 de genere 2009 Amistós entre els jugadors del Centre Penitenciari de Ponent i els següents jugadors:

LLEIDA: David Monell, Joan Trepat, Joan Gensana i Jaume Esparbe

VALLFOGONA: Jaume Parramon, Imma Montoliu, Josep Vidal, Marc Mas, Jordi Puigfel i Josep M. Bergé.

TORÀ: Ramon Padullés

NOTA DE PREMSA


I TROBADA D'ESCACS SOLIDARIS ALMENAR

Diumenge 4 de gener de 2009 a les 9.30 del matí al local Social del c/ Espadós, 28 d'Almenar 

"Campió Israel Campos del C.E. Tàrrega. Sots Campió Albert Ramon del C.E. Tàrrega"

Classificació Final